Reklama

Bieg z przeszkodami

Bieg z przeszkodami

20.04.2021
Czyta się kilka minut
W USA szczepienia nabrały tempa: do połowy kwietnia w 330-milionowym kraju co najmniej jedną dawkę otrzymały 124 mln osób. Mimo to eksperci ostrzegają przed czwartą falą epidemii.
Szczepienia przeciwko COVID-19 na parkingu California State University, Los Angeles, 8 kwietnia 2021 r. BRITTANY MURRAY / LONG BEACH PRESS-TELEGRAM / GETTY IMAGES
M

Medycy z oddziałów covidowych w Kalifornii na razie cieszą się względnym spokojem. Anita Sircar, lekarka chorób zakaźnych z Los Angeles, może kończyć pracę przed osiemnastą. David Smith, jej kolega po fachu ze szpitala Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego, ostatnio pojechał na parodniowy urlop. Podekscytowany tłumaczy mi w mailu, że odwiedził w Tennessee brata, któremu urodziła się córka.

Jeszcze trzy miesiące temu, w szczytowym okresie trzeciej fali pandemii, David o takim urlopie mógł tylko marzyć. W jego szpitalu było tylu pacjentów, że niektórych lokowano w namiotach rozstawionych na parkingu. Dziś na jego oddział trafia dziennie kilka osób. W szpitalu Anity Sircar też względne pustki: na oddziale przebywa „tylko” kilkunastu chorych.

Anita: – Wolę nie myśleć, że to cisza przed burzą. Coraz częściej trafiają do nas pacjenci młodzi i niezaszczepieni. Im dawno...

16361

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]