Reklama

Biblia dla przemytników

Biblia dla przemytników

09.08.2015
Czyta się kilka minut
Pokazujemy muzułmanom, co to znaczy być chrześcijaninem, i uczymy ich dzieci... islamskiej duchowości – mówi polski franciszkanin pracujący w Maroku.
Na ulicach Tangeru, Maroko Fot. Profimedia / CORBIS
O

Ojciec Symeon nie ma czasu. Za pięć minut wyjeżdża do więzienia w Tetuanie na cotygodniową wizytę u przemytników haszyszu. Wieczorem, w leśnych obozach koło Ceuty, będzie rozdawał afrykańskim migrantom folie chroniące przed deszczem. Potem odwiedzi małe wspólnoty chrześcijańskie na południu Maroka, a kiedy wróci, musi koniecznie rozwiązać problem Subsaharyjczyków wysiadujących na schodach katedry. Jest zabiegany.

– Wstaję o piątej, medytuję, odprawiam mszę św. w międzynarodowej wspólnocie franciszkańskiej, bo potem nie będzie już czasu, a skądś muszę czerpać siły...Jako wikariusz generalny Tangeru próbuje być po trosze wszystkim.

Wsiada do starej, poobijanej renówki. Afrykański uchodźca pomaga mu otworzyć bramę klasztornego parkingu. – Na miesiąc zapewniliśmy opiekę dwustu Subsaharyjczykom – opowiada Symeon przez uchyloną szybę samochodu. – Kobietom w ciąży i z małymi...

16578

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]