Reklama

Baobaby usychają

Baobaby usychają

18.06.2018
Czyta się kilka minut
Czy zaczyna się era wymierania drzew-symboli Afryki?
CC BY-SA 3.0
D

Dziewięć z trzynastu najstarszych znanych baobabów świata uschło w ciągu ostatniej dekady. Gatunek słynie ze swojej odporności (nawet najmłodsze z drzew miało więcej niż tysiąc lat), przyczyna nagłych śmierci pozostaje więc dla naukowców zagadką. Podejrzenie pada na zmiany klimatyczne. Na zdjęciu: Aleja baobabów na Madagaskarze. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]