Reklama

Bądźmy poważni

Bądźmy poważni

23.10.2005
Czyta się kilka minut
Rzadko wypowiadam się na tematy polityczne, ale ilekroć to czynię, przytaczam jedno proste zdanie filozofa i polityka, które proponowałbym umieszczać w nagłówku wszystkich oficjalnych dokumentów i traktować jako bezwzględne zobowiązanie: System demokratyczny polega na tym, że ludziom można powiedzieć prawdę.
Z

Z przedpołudniowej wizyty w lokalu wyborczym w niedzielę 25 września zapamiętałem dwie duże karty papieru. Jedną, prawie pustą, choć z listą nazwisk i adresów wyborców na marginesie - tę, na której kazano mi się podpisać, kiedy pokazałem dowód osobisty. I drugą - obszerną płachtę papieru zapełnioną wieloma, w przytłaczającej większości nic mi niemówiącymi nazwiskami. Miałem, jak wiadomo, znaleźć wśród nich to jedno, przy którym zdecyduję się postawić znak poparcia. Tego jednego nazwiska kazano mi szukać wśród kilkunastu list sygnowanych przez “komitety wyborcze".

Czas antenowy

Nie przysporzyłoby mi to szczególnego zmartwienia, gdyby nie fakt, że przez kilka ostatnich tygodni wielokrotnie słyszałem o spięciach między przywódcami partii a lokalnymi organizacjami partyjnymi, dotyczących tego właśnie, kto i na jakiej pozycji...

19294

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]