Reklama

Autobiografia w sensie ścisłym (2)

Autobiografia w sensie ścisłym (2)

13.04.2015
Czyta się kilka minut
Siedząca tuż za mną BB codziennie oświadczała, że zaraz na mnie gdzie trzeba doniesie, chyba że znowu przyniosę pewną liczbę baśni i innych historii. BB nie domagała się pieniędzy czy słodyczy – ona chciała mieć moje książki.
il. Andrzej Dudziński
L

Lato 1962 cd.

Całe tamto lato wspominam jako upajającą malignę. Pogody były piękne, czas – nawet za młodu rzadko tak się dzieje – płynął niezmiernie powoli, a w zasadzie stał w miejscu. Wakacje nie miały końca, przecież we wrześniu nie wracałem do szkoły, nie wracałem do dobrze (powiedzmy: coraz lepiej) znanej mi szkoły im. Pawła Stalmacha w Wiśle, czyli miałem jako jedyny dalszy ciąg wakacji, bo przecież wiadomo: kto nie wraca do szkoły, ten ma wieczne ferie. Miałem, co prawda, pójść w Krakowie do jakiejś nowej czwartej klasy, ale to na razie była czysta retoryka, nie wyobrażałem sobie tego zupełnie, w ogóle o tym nie myślałem. Jeśli, to mogłem mieć ciekawość, jakie w tym Krakowie będą nowe koleżanki, na pewno będą cudne, jak wszystko w tym obcym, a w bardzo nieodległej przyszłości (w bardzo nieodległej teraźniejszości) moim mieście.

Ryba,...

10582

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]