Reklama

Ankieta: Andrzej Zoll

Ankieta: Andrzej Zoll

05.04.2011
Czyta się kilka minut
Krótko po 10 kwietnia miałem okazję wypowiedzieć się na łamach "TP".
A

Andrzej Zoll, prawnik

Powiedziałem wtedy, że katastrofa smoleńska może wpłynąć na zbliżenie rozbitego politycznie społeczeństwa. Niestety czas pokazał, jak byłem naiwny. Ta katastrofa doprowadziła do tragicznego rozdziału społecznego: bardzo głębokiego, bardzo przepojonego emocjami; rozdziału, który trudno będzie przezwyciężyć i który utrudni konstruktywną pracę dla Polski. Możliwe, że dojdzie do jakiegoś zmęczenia, którego oznaki możemy już obserwować, ale boję się, że najpierw rocznica, a później wybory parlamentarne nie pozwolą na przekroczenie tych podziałów.

613

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]