Reklama

Ankieta: Andrzej Zoll

05.04.2011
Czyta się kilka minut
Krótko po 10 kwietnia miałem okazję wypowiedzieć się na łamach "TP".
A

Andrzej Zoll, prawnik

Powiedziałem wtedy, że katastrofa smoleńska może wpłynąć na zbliżenie rozbitego politycznie społeczeństwa. Niestety czas pokazał, jak byłem naiwny. Ta katastrofa doprowadziła do tragicznego rozdziału społecznego: bardzo głębokiego, bardzo przepojonego emocjami; rozdziału, który trudno będzie przezwyciężyć i który utrudni konstruktywną pracę dla Polski. Możliwe, że dojdzie do jakiegoś zmęczenia, którego oznaki możemy już obserwować, ale boję się, że najpierw rocznica, a później wybory parlamentarne nie pozwolą na przekroczenie tych podziałów.

613

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]