Reklama

A gdyby tak...

A gdyby tak...

21.07.2009
Czyta się kilka minut
Pomarzyć wolno. Ale zacząć trzeba od faktów.
P

Pożegnanie Jana Pawła II opuszczającego Kraków po pierwszej pielgrzymce do ojczyzny było przejmujące. Myśleliśmy, że to na zawsze. Papież mówił: "Żegnam Polskę, żegnam moją ojczyznę", a my na prasowej zwyżce płakaliśmy. Ale pamiętam także dotkliwy ciężar kamer telewizyjnych rozpychających nas bez ceremonii. Telewizja musiała być bliżej niż wszyscy, ona była najważniejsza. I tak już zostało. Wszystkie ważne sprawy mogą sobie się dziać, ale jeśli nie zostają skonsumowane przez kamery, to tak jakby nie działy się naprawdę.

Adam Bujak wyznaje we wspomnieniu (patrz Krzysztof Tadej, "Dar świętości"), że miał nieraz ochotę zapytać Papieża, czy bardzo grzeszy, zakłócając swoim wysiłkiem dokumentowania świętość miejsc i wydarzeń, które właśnie się dzieją. Nie zdobył się na to, wyczuwał zresztą, że Ojciec Święty docenia i jego intencje, i ich rezultaty. Ale to nie był...

2211

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]