Reklama

Politycy słowa Bożego

Politycy słowa Bożego

18.06.2007
Czyta się kilka minut
Dla niektórych wystąpień hierarchów bardziej odpowiedni byłby żywioł publicystyczny niż liturgiczny.
Abp Józef Michalik / fot. KNA-Bild
T

Tytułem przypomnienia: przy okazji tegorocznych procesji z Najświętszym Sakramentem padły słowa o partiach, które nie zdały egzaminu z ochrony życia; o strajkujących lekarzach, którzy nie przyjęli Jezusa przychodzącego pod postacią chorego i stali się najemnymi ochroniarzami; a nawet o kosztujących miliony płotach, murach i drutach, które chroniły obradujących na szczycie G-8. Krótko potem usłyszeliśmy komentarz nuncjusza apostolskiego. "Nam dziś w Polsce potrzeba kapłanów, nie polityków, a jeśli polityków, to polityków słowa Bożego, Ewangelistów, nie ekonomistów, których w Polsce mamy wystarczającą liczbę, byle dobrze sprawowali swoje urzędy" - stwierdził abp Józef Kowalczyk podczas Mszy w 20. rocznicę wizyty Jana Pawła II w Lublinie. A na antenie TVN24 życzył sarkastycznie, żeby "nabożeństwa liturgiczne nie były wiecami".

Nie ulega wątpliwości, że Kościół...

10200

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]