Reklama

50 złotych za 2,5 minuty

50 złotych za 2,5 minuty

22.11.2011
Czyta się kilka minut
Polacy jako pierwsi na świecie podjęli próbę oszacowania tego, co dotąd zdawało się nie do wyliczenia: ile to właściwie jest "co łaska"?
P

Pomysł - jak to często bywa z pionierskimi ideami - pojawił się w dwóch głowach jednocześnie. Tylko czy to aby na pewno był ten sam pomysł? Obie głowy twierdzą, że nie do końca.

30-letni Grzegorz Świderski z Warszawy z kilkumiesięcznego pobytu w Ameryce zapamiętał m.in. to, że w tamtejszych kościołach większość wiernych kładzie na tacę tylko po dolarze. I że czasem ofiara zbierana jest dwukrotnie. - W Polsce brakowało mi informacji o tym, co oznacza słynne "co łaska" i czego mogę oczekiwać w kancelarii mojej parafii - tak wspomina załatwianie formalności przed chrztem syna.

Mniej więcej w tym samym czasie jego rówieśnik z Kielc uznał, że rodzinne dyskusje o kwotach, których księża oczekują za posługi, wymagają twardych danych. - Nie było miejsca, w którym można byłoby dzielić się taką wiedzą - opowiada dzisiaj, prosząc o zachowanie...

8317

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]