Reklama

50 procent sztuki

50 procent sztuki

28.05.2012
Czyta się kilka minut
Dyskusje o sztuce współczesnej znów stają się emocjonalne, wręcz histeryczne. Szkoda, że nie dotyczą nowego języka i obszarów zainteresowań, ale pieniędzy i polityki.
P

Pierwszym symptomem rozchwiania nastrojów był wyemitowany przed dwoma tygodniami program telewizyjny „Kultura, głupcze!”, którego tematem miały być m.in. konflikty związane z budową Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Do półgodzinnej dyskusji zaproszono wiceprezydenta Warszawy Jacka Wojciechowicza, a także najwybitniejsze postaci środowisk artystycznych: dyrektorkę MSN Joannę Mytkowską, artystę Zbigniewa Liberę, historyczkę sztuki prof. Marię Poprzęcką, wicedyrektora warszawskiego Muzeum Narodowego Piotra Rypsona oraz reprezentującego Obywatelskie Forum Sztuki Współczesnej krytyka Karola Sienkiewicza.

TAKTYCZNY BŁĄD

Rzecz w tym, że w studiu stawił się wyłącznie przedstawiciel samorządu stolicy. Pozostali kilka minut przed wejściem na antenę zawiadomili, że nie przyjdą. Później tłumaczyli, że z urzędnikiem miejskim nie mają o czym rozmawiać, zresztą...

9158

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]