Reklama

233 : 219

233 : 219

15.10.2012
Czyta się kilka minut
W piątek, 12 października, po wystąpieniu premiera Donalda Tuska, Sejm udzielił rządowi wotum zaufania.
1

1

Za wnioskiem głosowało 233 posłów, przeciw – 219; nieobecnych było zaledwie 8. Wynik głosowania potwierdził istnienie większościowej koalicji parlamentarnej, przypominając zarazem, że jest to większość krucha i niepewna. Patrząc zaś z odwrotnej strony: wynik uzmysłowił raz jeszcze, że potencjalnie silna opozycja nadal nie jest w stanie obalić rządu, a radość jej zwolenników jest przedwczesna.

2

W ciągu roku, który minął od wyborów, premier Tusk popełnił kilka błędów, które muszą dziwić, jeśli się pamięta o jego politycznym doświadczeniu (w zniechęcaniu faktycznych i potencjalnych wyborców wspierali go też dzielnie niektórzy ministrowie). Takie postępowanie mogło wynikać z nadmiaru pewności siebie albo z nieuniknionego po kilku latach władzy oderwania od rzeczywistości; mogło także być symptomem przemęczenia i nie do końca...

3413

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]