Reklama

Ładowanie...

18 - 25 października 2010

26.10.2010
Czyta się kilka minut
Watykan l Polska l Świat
K

Kościół obchodził 24 października Niedzielę Misyjną. Tego dnia w Rzymie zakończył się Synod Biskupów dla Bliskiego Wschodu, którego efekty omawia Artur Sporniak na stronie www.tygodnik.onet.pl. Benedykt XVI zauważył, że oba wydarzenia skłaniają, by "spojrzeć na Kościół jako misterium komunii, które ze swej natury jest przeznaczone dla całego człowieka i wszystkich ludzi". Papież mówił, że "zadaniem misjonarza nie jest zrewolucjonizowanie świata, ale jego przemiana, siła płynąca od Chrystusa". W ubiegłym roku w polskich kościołach zebrano 3 mln zł na cele misyjne. W 94 krajach świata pracuje 2140 Polaków. Misjom można pomóc wysyłając sms-a, o treści MISJE na numer 72032 (koszt 2,44 zł jest w całości przekazywany na Dzieło Pomocy Misjom Ad Gentes). Bp tarnowski Wiktor Skworc przypominał, że to sposobność do okazania solidarności, a wobec głoszenia Ewangelii "jakiekolwiek...

4603

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]