Reklama

15 - 22 marca 2010

15 - 22 marca 2010

23.03.2010
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
G

Grzesznik i kamień

"Bóg dba o zbawienie naszej duszy, wyzwalając nas od zła dzięki sakramentowi pojednania, aby nikt nie odszedł stracony" - powiedział Benedykt XVI przed modlitwą Anioł Pański 21 marca. Papież nawiązał do spotkania Jezusa z cudzołożnicą: "Scena jest pełna dramatyzmu: od słów Jezusa zależy życie kobiety, ale także Jego własne. (...) Jezus wie, co kryje się w sercu człowieka, chce potępić grzech, ale zbawić grzesznika i zdemaskować obłudę" - zauważył Papież. Jezus mówi: "Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamień" i w ten sposób "otwiera sumienia na większą sprawiedliwość: miłości, w której zawiera się doskonałe wypełnienie wszystkich przykazań. Jezus uwalniając kobietę od grzechu, wprowadza ją w nowe życie, ukierunkowane na dobro" - podkreślił Papież.

Papież u luteranów...

7333

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]