Reklama

13 razy "S"

13 razy "S"

11.09.2005
Czyta się kilka minut
W filmie Solidarność, Solidarność udało się wskrzesić ducha tamtego czasu. Ale nam się wydarzyło - można by powtórzyć za Janem Pawłem II, który tak podsumował ongiś polską rewolucję.
N

Na telewizji publicznej przywykliśmy wieszać psy. Czasami jednak przypomina sobie ona, że ma wobec społeczeństwa inne obowiązki niż zachwalanie kostek toaletowych. Niekiedy nawet przykłada rękę do filmów mądrych, jak choćby z cykli “Święta polskie" czy “Opowieści weekendowe". Takim ewenementem jest też cykl “Solidarność, Solidarność", który miał premierę w środowy wieczór tuż po uroczystościach w Stoczni Gdańskiej.

Miał to być najpierw cykl filmów pełnometrażowych. Za kamerami zgodzili się stanąć artyści różnych generacji, od Andrzeja Wajdy po Małgorzatę Szumowską. Problemy finansowe nie pozwoliły sfinalizować tego zamierzenia. Szczęśliwie Wajda wpadł na pomysł, by zrealizować to, na co telewizję stać: dziesięciominutowe etiudy. I choć żal pierwotnego pomysłu - konia z rzędem temu, kto odgadnie, z jakiej starej skarpety TVP wysupłała półtora miliona euro na...

6050

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]