Reklama

Ładowanie...

Życie odarte z wymówek

26.08.2019
Czyta się kilka minut
Wychowywanie dziecka z autyzmem jest jak podróż po nieznanym terenie bez mapy. Trzeba ją sobie samemu narysować. Do tego cel jest ruchomy. Bo co to znaczy, że „będzie dobrze”?
Rafał Motriuk z synem Bartkiem, Wrocław, 2019 r. ŁUKASZ GIZA / AGENCJA GAZETA
B

Bartek chce zostać programistą. Wiedzą o tym wrocławscy taksówkarze, z którymi jeździ na terapię. Bartek nie przepuści żadnej okazji, by opowiadać o czekającej go karierze. W Radiu Wrocław, gdzie jego ojciec Rafał stawiał pierwsze dziennikarskie kroki, syn Bartek zagaduje prezenterów oraz realizatorów i tłumaczy im, że niedługo ich pracę zastąpią zaawansowane programy radiowe, napisane osobiście przez niego. „Motriuk nie wyklucza niczego” – tak będzie brzmieć slogan biznesu marzeń. I niewykluczone, że Bartkowi się uda. Programowanie to bowiem specjalność rodziny Motriuków. Układanie programu działania, dzielenie obowiązków i zadań, opracowywanie strategii długo- i krótkoterminowych, a także pełnienie kilku ról – rodzica, terapeuty, kumpla, nauczyciela, stróża – to rodzinny modus operandi. A wszystko zaczęło się od czterostronicowej diagnozy.

Słowo „autyzm” po raz...

19637

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]