Reklama

Życie odarte z wymówek

Życie odarte z wymówek

26.08.2019
Czyta się kilka minut
Wychowywanie dziecka z autyzmem jest jak podróż po nieznanym terenie bez mapy. Trzeba ją sobie samemu narysować. Do tego cel jest ruchomy. Bo co to znaczy, że „będzie dobrze”?
Rafał Motriuk z synem Bartkiem, Wrocław, 2019 r. ŁUKASZ GIZA / AGENCJA GAZETA
B

Bartek chce zostać programistą. Wiedzą o tym wrocławscy taksówkarze, z którymi jeździ na terapię. Bartek nie przepuści żadnej okazji, by opowiadać o czekającej go karierze. W Radiu Wrocław, gdzie jego ojciec Rafał stawiał pierwsze dziennikarskie kroki, syn Bartek zagaduje prezenterów oraz realizatorów i tłumaczy im, że niedługo ich pracę zastąpią zaawansowane programy radiowe, napisane osobiście przez niego. „Motriuk nie wyklucza niczego” – tak będzie brzmieć slogan biznesu marzeń. I niewykluczone, że Bartkowi się uda. Programowanie to bowiem specjalność rodziny Motriuków. Układanie programu działania, dzielenie obowiązków i zadań, opracowywanie strategii długo- i krótkoterminowych, a także pełnienie kilku ról – rodzica, terapeuty, kumpla, nauczyciela, stróża – to rodzinny modus operandi. A wszystko zaczęło się od czterostronicowej diagnozy.

Słowo „autyzm” po raz...

19637

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]