Reklama

Myślę, co on myśli

Myślę, co on myśli

01.04.2014
Czyta się kilka minut
Pierwsza myśl – podmienić dziecko w szpitalu. Ale już za chwilę chciała pokazać je światu. Żeby wszyscy zobaczyli, jakie jest fajne.
Protest rodzin osób niepełnosprawnych w Sejmie, 20 marca 2014 r. Fot. Krystian Dobuszyński / REPORTER
S

Staszek Bachnik i Filip Lewiński to niepełnosprawni chłopcy. Ich rodzice nie protestują, nie pertraktują z premierem, ale też walczą o swoje dzieci. Po swojemu.
Niespodzianka
Do czytelniczki bloga Staszek przemówił pierwszy raz jeszcze przed urodzeniem: „Liczę i liczę, ale uparcie jest ich więcej, niż powinno. (...) O jeden za dużo”.
Karolina i Wiktor Bachnik czekali na Staszka albo Marysię. Nie wiedzieli aż do dnia porodu, woleli niespodziankę. Urodził się Staszek, ich drugi syn. Karolinę zaniepokoiło, że pielęgniarki coś szepczą. Na sali pojawił się lekarz, zaczął wymieniać cechy: „krótkie rączki”, „skośne oczy”. W końcu powiedział: zespół Downa.
„Mam 47 chromosomów. Wszyscy lubią gratisy, ale nie jestem pewien, czy dotyczy to również spraw związanych z genetyką”.
Karolina i Wiktor siedzieli w sali odwiedzin z innymi rodzicami. Wszyscy...

15131

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]