Reklama

Ładowanie...

Źródło

21.10.2016
Czyta się kilka minut
14 października miałem wielką radość odprawiać z karmelitankami wigilię uroczystości Teresy Wielkiej.
E

Ewangelia była zaczerpnięta z 7. rozdziału św. Jana – łączyła początek i koniec Jezusowego wystąpienia w Jerozolimie na Święcie Namiotów: „W połowie świąt przybył Jezus do świątyni i nauczał. Żydzi zdumiewali się mówiąc: »W jaki sposób zna On Pisma, skoro się nie uczył?«. Odpowiedział im Jezus: »Moja nauka nie jest moja, lecz Tego, który mnie posłał. Jeśli kto chce pełnić Jego wolę, pozna, czy ta nauka jest od Boga, czy też mówię od siebie samego«. (…) W ostatnim zaś, najbardziej uroczystym dniu święta Jezus stojąc zawołał donośnym głosem: »Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy we Mnie – niech przyjdzie do Mnie i pije! Jak rzekło Pismo: Strumienie wody żywej popłyną z jego wnętrza«. A powiedział to o Duchu, którego mieli otrzymać wierzący w Niego” (J 7, 14-16. 37-39).

Tekst, który – wedle rozeznania Karmelu – pozwala choć trochę rozszyfrować tajemnicę wiary i świętości Teresy...

4136

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]