Reklama

ZOE znaczy życie

ZOE znaczy życie

25.09.2005
Czyta się kilka minut
Nasze gremium nie jest reprezentantem Sądu Ostatecznego - zastrzega abp Józef Życiński. Z jego inicjatywy powstał Zespół Opinii Etycznych: Sumienie i Pamięć. Ma opiniować mechanizmy lustracyjne oraz metody ujawniania kulisów funkcjonowania PRL. Tak, aby w rozrachunkach nie zapomniano o godności człowieka.
T

To nie będzie kopia południowoafrykańskiej Komisji Prawdy i Pojednania z abp. Desmondem Tutu na czele, która zbrodniarzom czasów apartheidu umożliwiała ułaskawienie w zamian za szczegółowe wyznanie win. - Nie wiemy, czy dojdziemy do prawdy, a pojednanie jest mało prawdopodobne po piętnastu latach bijatyk - mówi metropolita lubelski.

Członkami zespołu - obok abp. Życińskiego - są: Magdalena Bajer (szefowa Rady Etyki Mediów), Władysław Bartoszewski (były minister spraw zagranicznych), Wiesław Chrzanowski (marszałek Sejmu wybranego w pierwszych wolnych wyborach), Andrzej Grajewski (członek Kolegium IPN), Karol Modzelewski (historyk), bp Tadeusz Pieronek (współprzewodniczący Komisji Konkordatowej), Barbara Skarga (filozof), ks. Andrzej Szostek (były rektor KUL) oraz Andrzej Zoll. Rzecznik Praw Obywatelskich tłumaczy “Tygodnikowi": - Zdecydowałem się na...

12838

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]