Reklama

Zgubek

Zgubek

26.06.2012
Czyta się kilka minut
Moja najmłodsza córka Janina udaje się dziś wraz z całą klasą do lasu, aby stać się zgubkiem.
Z

Zgubek ma się oddalić, zaginąć, a następnie zostać grupowo odnaleziony przy pomocy gwizdków.

Jestem dumny ze szkoły mojej córki, jestem dumny z procesu wychowawczego, jestem dumny z nauczycielskiej inicjatywy. Nie ma nic bardziej zaszczytnego pedagogicznie (w ścisłym tego słowa znaczeniu), niż uświadomić człowiekowi, że może stać się zgubkiem. Później idzie z góry: Tuymans, Boltanski, Elem Klimow. Nie masz Żyda ni Greczyna. Przyglądam się wyrwanej z jakiegoś dziennika reprodukcji obrazu Takashi Murakamiego „There Are Little People Inside Me”. Kiedy przestaniemy roztrząsać zgubka w sobie, my – dzieci światłości? Za dzień, za dwa, za noc, za trzy, choć nie dziś. Permanentne szukanie zgubka.

742

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]