Reklama

Żeby wygrać, musi wystartować

Żeby wygrać, musi wystartować

15.09.2009
Czyta się kilka minut
Wydaje się, że nikt nie przeszkodzi Donaldowi Tuskowi w marszu do prezydentury. Szukanie analogii z poprzednią kampanią nie jest właściwe.
P

Przeciwnicy Platformy Obywatelskiej ciągle mają nadzieję, że któraś z kolejnych faz gospodarczego kryzysu czy wpadek rządu osłabi wysokie dotąd poparcie partii Donalda Tuska. Ostatnim z takich wydarzeń była klęska katarska i zamieszanie wokół ministra Aleksandra Grada. Nadzieje PiS i SLD okazały się jednak płonne. Pozostawienie ministra skarbu na swoim stanowisku, mimo wcześniej deklarowanej przez premiera dymisji w razie nierozwiązania problemu stoczni, nie miało żadnego znaczenia. I prawdopodobnie opinia publiczna nie przejmie się również dużo poważniejszym kłopotem, czyli zapowiedzią bardzo dużego deficytu budżetowego.

Nic się nie zmienia, a tymczasem wybory prezydenckie zbliżają się wielkimi krokami - został do nich już tylko rok z małym okładem. Pewne jest więc, że rozpoczęty właśnie nowy sezon polityczny stał będzie pod znakiem prowadzonej kampanii...

6952

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]