Reklama

Między kastracją a eutanazją

Między kastracją a eutanazją

17.03.2009
Czyta się kilka minut
Zbyt ostra krytyka ze strony środowisk liberalnych jest dziś Platformie nie na rękę. To dlatego trzeba było powstrzymać Jarosława Gowina.
/fot. Nick Winchester / sxc.hu
C

Czy fakt nagłego zainteresowania polskiego premiera bioetyką, kwestią in vitro, ludzkich zarodków, sprawami tak zasadniczymi jak eutanazja czy aborcja świadczy o tym, że mamy do czynienia z jakimś głębokim planem ideowo-politycznym rządzącej partii? Dlaczego po półtora roku rządzenia premier uznał, że to jest czas, kiedy należy zająć się kwestiami światopoglądowymi?

Polityka to dokonywanie ideowych wyborów i podejmowanie decyzji, będących ich konsekwencją. Czy zatem Donald Tusk chce dokonać jakichś zasadniczych ideowych wyborów? Czy chce być Georgem Bushem albo Barackiem Obamą, czyli zająć w tych drażliwych i trudnych kwestiach wyraziste stanowisko: w jednym albo drugim kierunku?

Odpowiedź moja brzmi: nie. To jedynie: A - funkcja walki o utrzymanie i ewentualne rozszerzenie elektoratu partii; B - funkcja próby balansowania sił wewnątrz partii...

9921

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]