Reklama

Zaufanie

Zaufanie

26.11.2012
Czyta się kilka minut
Na łososiowych stronach „Rzeczpospolitej” z 22 listopada znalazłem zwięzły artykuł Magdaleny Lemańskiej,...
1

1

...omawiający wyniki badania, jakie na czytelnikach ponad 30 papierowych gazet z dziesięciu europejskich krajów przeprowadziło Międzynarodowe Stowarzyszenie Mediów Informacyjnych (INMA). Z badania wynika, iż 83 proc. czytelników gazet opiniotwórczych (oraz 66 proc. czytelników bulwarówek) ufa informacjom, jakie w nich znajduje. W dodatku: większość ankietowanych uważa, iż ulubiona gazeta dostarcza nie tylko wiedzy, ale także tematów do rozmów i odgrywa istotną rolę w życiu codziennym.

2

W podanych przez Lemańską wynikach najbardziej ucieszyło mnie przywiązanie znacznej części czytelników do papierowej wersji ulubionych dzienników. Wychowałem się w kulturze czytania papierowych gazet (o książkach nie wspominając), tylko w tej kulturze czuję się dobrze zadomowiony. A kiedy papierowe gazety znikną – to będę słuchał radiowych...

3113

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]