Reklama

Zasłonić Boga

Zasłonić Boga

26.03.2017
Czyta się kilka minut
Pod Teatrem Powszechnym w Warszawie, podczas demonstracji związanej z przedstawieniem „Klątwa”, prowadzący wspólną modlitwę powiedział:
P

Pan Bóg istnieje obiektywnie i żąda od nas, żebyśmy go bronili. Pragniemy katolickiej kultury i katolickiej cywilizacji. To się uda. Mamy już 60 tys. podpisów za odwołaniem spektaklu. Jest z nami prokuratura, która wszczęła śledztwo. Pamiętajcie, że bluźnierstwo to gorszy grzech niż ukrzyżowanie, bo ci, którzy krzyżowali, nie wiedzieli, że on jest Bogiem. Ci w teatrze to wiedzą”.

W wolnym kraju każdy ma prawo do protestu. Rzecz w tym, w jakim stylu protestuje. Jeśli zgromadzeniu towarzyszy odmawianie różańca, to znaczy, że mamy do czynienia z katolikami sprzeciwiającymi się znieważaniu ich Boga. Nie chodzi więc o to, czy demonstrować, ale: jak?

Piętnujący aktorów i odpowiedzialnych za teatr uciekali się do pomówienia, i to bardzo ciężkiego. Jezus ostrzega: „A ja wam mówię, że każdy, kto się gniewa na swego brata, będzie osądzony. A kto powie bratu: »Głupcze«, stanie...

2807

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]