Reklama

Zaostrza się kryzys w Afganistanie

Zaostrza się kryzys w Afganistanie

08.11.2021
Czyta się kilka minut
Rządzący od trzech miesięcy talibowie zakazali właśnie używania walut obcych.
EPA / PAP
W

W komunikacie podali, że sytuacja wymaga, by „wszyscy Afgańczycy podczas każdej transakcji handlowej używali afgańskiej waluty”; za złamanie zakazu grożą kary. Na afgańskich targowiskach chętnie posługiwano się dolarami, a w regionach przygranicznych walutą państw sąsiednich. Od objęcia władzy przez talibów kraj cierpi na brak płynności finansowej, z banku można podjąć tylko niewiele gotówki. ONZ ocenia, że Afganistanowi wkrótce zagrozi głód. Na zdjęciu: pracownicy kantoru na targu w Kabulu, 7 listopada 2021 r. ©℗


Czytaj nasz serwis specjalny poświęcony sytuacji w Afganistanie

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]