Reklama

Zamach jajkiem

Zamach jajkiem

22.07.2013
Czyta się kilka minut
Nabrzmiały nam stosunki z Ukraińcami ostatnio i doprowadziły do zamachu i rekonstrukcji rzezi.
N

Na temat artystycznych wartości rekonstrukcji się nie wypowiadam, bo nie widziałem. Rozumiem bezradność potomków ofiar.
Natomiast zapis zamachu jajkiem w Łucku obejrzałem kilkakrotnie, i wniosek nasunął mi się jednoznacznie już za pierwszym razem, a następnie jeszcze bardziej jednoznaczniał. Wniosek jest jeden – małym nakładem sił i środków (jedno jajko) udało się zrobić coś wielce spektakularnego!
Nic, tylko eksploatować performatywny aspekt wizyt Prezydenta RP w różnych częściach globu, zwłaszcza w jego punktach zapalnych. O olśniewające rezultaty jestem spokojny, gdyż los głowy mojego państwa jest w rękach prawdziwych specjalistów od efektów specjalnych. Nie wiem, czy to ci sami oficerowie BOR-u, którzy kilka lat temu w stanie upojenia alkoholowego przeprowadzili fenomenalną akcję odcięcia Helu od lądu, obalając służbowym samochodem słup trakcyjny. Chyba nie – oni są...

1808

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]