Reklama

Zakup kontrolowany

Zakup kontrolowany

26.04.2011
Czyta się kilka minut
Zamówiliśmy przez internet, w prowadzonym przez Polaków czeskim sklepie, popularny dopalacz. Z analizy jego składu wynika, że to nie żaden środek zastępczy. To narkotyk.
/ rys. Mirosław Owczarek
P

Pół roku po likwidacji sklepów z dopalaczami widać już wyraźnie, że rząd odniósł połowiczny sukces w walce z nowymi narkotykami. Z jednej strony, z powodu radykalnego zmniejszenia dostępności, niemal do zera spadła liczba osób trafiających z zatruciami na oddziały intensywnej terapii. Z drugiej strony, faktem pozostaje, że dopalacze są cały czas dostępne i każdy, kto ma na nie ochotę, może je sobie zamówić przez internet i w ciągu kilku dni otrzymać przesyłkę z Czech. U naszych południowych sąsiadów dopalacze są wciąż legalne i właśnie tam przerejestrowali swe spółki polscy sprzedawcy.

W sukurs rządowi przyszedł w ostatnich tygodniach parlament. Na wniosek posłanki PO Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz, Biuro Analiz Sejmowych przygotowało dokument, dzięki któremu ma być możliwa likwidacja internetowego kanału dystrybucji dopalaczy. Według sejmowych prawników,...

14376

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]