Reklama

Z prostotą

Z prostotą

19.07.2011
Czyta się kilka minut
Zmarł biskup Sprawiedliwy wśród Narodów Świata Albin Małysiak. Odszedł chwilę po ogłoszeniu nominacji jego następców. Nie bezpośrednich, bo emerytem był już od 1993 r.
K

Kiedy 41 lat temu, na prośbę krakowskiego metropolity kard. Karola Wojtyły, papież mianował go biskupem pomocniczym (ze stolicą tytularną Beatia), w Krakowie zachodzono w głowę, czemu Kardynał wybrał właśnie jego. Otóż dlatego, że był zakonnikiem, misjonarzem św. Wincentego á Paulo (C.M.), a Kardynał chciał mieć biskupa do koordynowania współpracy z zakonami. Bo jednocześnie był krakowskim proboszczem parafii Matki Bożej z Lourdes, na terenie miasteczka akademickiego i niewątpliwie Kardynałowi imponował. Kardynał, który często ten kościół odwiedzał, zawsze widział, że jest wypełniony młodzieżą. Przez tamtejsze duszpasterstwo przewalały się tłumy, a na powizytacyjne spotkania z Kardynałem w katedrze ks. proboszcz Małysiak przyprowadzał na Wawel nieprawdopodobne rzesze. Był doktorem teologii, lecz nie uważał się za intelektualistę.

Wzruszał mnie, kiedy przy...

2731

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]