Reklama

Ładowanie...

Z cienia

04.07.2011
Czyta się kilka minut
Nadchodzi abolicja dla cudzoziemców nielegalnie przebywających w Polsce. To regulacja prawna od dawna i z utęsknieniem przez nich wyczekiwana. Wielu imigrantów mówi jednak: równie ważne, żeby Polacy zmienili do nas swoje nastawienie.
M

Może tutaj usiądziemy? - mówi i wskazuje na wolny stolik. Przy stoliku obok jakieś małe poruszenie. Szepty.

Szepty?! Czy to możliwe, żeby czarnoskóry wzbudzał nadal zaciekawienie na krakowskim rynku?

Ibrahim nie odpowiada wprost. Uśmiecha się z lekkim przekąsem: - Może to przez moje ubranie?

Kraj dla silnych

Może ma rację z tym ubiorem. Wypisz, wymaluj: amerykański raper. Kolorowa koszula. Na palcach dwa złote sygnety. Duże, grube. Na szyi - solidny łańcuch z krzyżem. Też ze złota. Kompletu dopełnia czarna bluza, przetykana (znów!) złotą nicią. I biała bejsbolówka na głowie.

Jednak nie raper, z muzyką niewiele ma wspólnego. Ma inną miłość - piłkę.

Od małego ze szmacianką u nogi, jakby się z nią urodził. Wszystkie placyki, wszystkie boiska w rodzinnym...

12248

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Black Friday: Dostęp 18-miesięczny
199,90 zł

540 zł 340 zł taniej w ofercie Black Friday (pół roku w prezencie)
Aż 547 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]