Reklama

Z braku laku dobry kit

Z braku laku dobry kit

25.01.2011
Czyta się kilka minut
Najcięższe błędy są jak chwasty - mają głębokie korzenie. Gdzie leżą korzenie błędów Donalda Tuska, które sprowadziły na niego dzisiejsze kłopoty?
W

W Kancelarii Premiera i w całej PO coraz intensywniej mrugają alarmowe światełka. Trudno nie przypomnieć sytuacji sprzed 8 lat: tak jak wtedy, największa partia, wygrywając kolejne wybory, obsadza większość kluczowych stanowisk w kraju. A jest przy tym jeszcze mocniejsza, niż wydawał się być w 2002 r. SLD. Nie osłabił jej kryzys gospodarczy ani afera hazardowa. W minionych miesiącach raz za razem pojawiały się głosy ostrzegające przed monopolem władzy... i nic się nie zmieniło.

Wciąż nie ma z kim przegrać

O tym, że pozycja PO jest efektem słabości konkurencji, pisano w ostatnich latach dziesiątki razy. Jednak atutem Tuska było dotąd nie tylko to, że Kaczyński jest "straszny", ale także sprawność w komunikacji społecznej, mająca swój najlepszy wyraz w zarzutach opozycji, że rząd "uprawia tylko PR". Takie pretensje są w ...

11583

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]