Reklama

Wypełnianie boskiej luki

Wypełnianie boskiej luki

15.05.2007
Czyta się kilka minut
"Nie brak nam w kraju ani ludzi o schorowanej wyobraźni, ani księży na manowcach - mówił bp Tadeusz Pieronek, nawiązując do tytułów książek patrona krakowskiej imprezy. - Dlatego kto sięgnie do dzieł Tischnera, przekona się, jak bardzo są dziś aktualne i potrzebne.
B

Bp Pieronek głosił homilię na rozpoczynającej Dni Tischnerowskie Mszy św. w środę wieczorem w kościele św. Anny. "Ks. Józef Tischner żył w czasach ciekawych i trudnych, kiedy zarówno wartości religijne, jak i patriotyczne były narażone na wielkie niebezpieczeństwa - mówił. - Wierni i obywatele, zniewoleni, często zagubieni i potrzebujący przewodnika w gąszczu głoszonych ideologii, znaleźli w nim myśliciela umiejętnie porządkującego istniejące problemy".

Bardzo tischnerowscy

Następnego dnia rano w Auditorium Maximum UJ licznie zgromadzona publiczność słuchała laureatów nagrody im. ks. Józefa Tischnera, przyznawanej przez wydawnictwo i pismo "Znak".

Ks. Adam Boniecki, przewodniczący jury, podkreślił, że w działalności nagrodzonych przejawia się kontynuacja spuścizny ks. Tischnera. Laureaci otrzymali 15 tys. zł...

8861

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]