Reklama

Ładowanie...

Wydarzenie na basenie

16.03.2003
Czyta się kilka minut
A

A mój syn oddziałuje na mnie wychowawczo w kierunku słowności. Cokolwiek mu obiecam, może obrócić się przeciwko mnie. Wszystko pamięta. I zacząłem być słowny do tego stopnia, że postanowiłem opisać wreszcie - co już dawno Wam obiecałem - jak ratownicy ratowali tonącego na basenie w O., nie bardzo podłym mieście wojewódzkim słynącym dużą ilością cudownych, a przynajmniej cudacznych wydarzeń pilnie opisywanych przez prasę lokalną. A więc usiądźcie wygodnie i trzymajcie się poręczy i uchwytów, bo było to tak.

17 marca 2001 roku 27-letni Piotr ćwiczył nurkowanie na krytym basenie strzeżonym przez ratowników, panią Zosię i pana Andrzeja. Płynął długo pod wodą, aż zabrakło mu tlenu, zasłabł i poszedł na dno. Zauważył to ktoś z kąpiących się i zaalarmował panią ratowniczkę Zosię. „Panie, co pan mi tutaj” - odrzekła pani Zosia znad szydełka, czy co tam miała. „Przecież chłopisko sobie...

5597

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]