Reklama

Wszyscy jesteśmy z kuluarów

Wszyscy jesteśmy z kuluarów

24.03.2009
Czyta się kilka minut
Nie mam wątpliwości, że w naszej mętnej wodzie brakuje szlachetnych gatunków: szeryfów, służbistów, ludzi głuchych na telefony od przyjaciół. I nie potrafię wyobrazić sobie Polski, której fundamentem są znajomości.
O

Od lat zastanawiam się, dlaczego w Ełku dworzec kolejowy przypomina kloakę. Podróżni przechodzący tunelem brodzą w kałużach odchodów. W poczekalni cuchnie. Temat, wydawałoby się, wymarzony dla lokalnej prasy, która powinna ustawić dyrektora owego przybytku pod pręgierzem opinii publicznej. Wyszorować mały dworzec w małym mieście to nie taka trudna sprawa. Prasa lokalna mogłaby rozpocząć akcję, zorganizować czyn obywatelski lub po prostu napisać, że obecny stan rzeczy kompromituje naczelnika stacji i samo miasto. Tymczasem cisza.

Prawdopodobnie jedną z przyczyn milczenia jest fakt, że dziennikarze lokalni w moim rodzinnym mieście bardzo lubią kolejarzy. Tym bardziej że z niektórymi znają się na stopie towarzyskiej.

Ełcki dworzec nie jest zjawiskiem wyjątkowym, również wielkość miasta nie ma znaczenia. Myślenice, Kraków, Warszawa czy Suwałki -...

6829

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]