Reklama

Wstawać, nie wstawać?

Wstawać, nie wstawać?

19.08.2008
Czyta się kilka minut
Wioślarze zdobywają właśnie dwa medale, na podest wkracza dzielny Kołecki. A jednak wisi nad naszymi jakaś odma niedokończenia, syndrom niewykorzystanej szansy, którą automatycznie interpretujemy jako właściwość polską.
W

Właściwie przez pierwszy tydzień igrzysk najprzyjemniejsza była delectatio morosis, ponure chichotanie z kolejnego, licho wie którego medalu chińskiego w kolejnej, licho wie jakiej dyscyplinie. Oraz w równym stopniu z lawiny klęsk i porażek polskich sportsmenów, powstrzymanej, na jakiś czas przynajmniej, przez kulomiota Majewskiego, szablistów, i - do meczu z Brazylią - gładzonej zwycięstwami siatkarzy, a także cyklotomią maniakalno-depresyjną szczypiornistów, raz na dnie, raz na szczycie. Instynkt prześmiewczy, sztubacki brał nieodparcie górę, dowodził absurdu całej tej fiesty. Oczywiście przez chwilę coś tam się ciekawego w telewizji wypatrzyło (nie polskiej rzecz jasna, która jak zawsze wybrała nieznużone ględzenie zamiast pokazywania, wierna pamięci redaktora Żemantowskiego - tego, co zagadał kiedyś na wizji całą olimpiadę w Lillehammer), na chwilę zastygało się w emocji...

8484

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]