Reklama

Wśród książek

Wśród książek

06.01.2002
Czyta się kilka minut
D

DOM

■ S. Małgorzata Chmielewska: WEZWANIE - „Kiedy podjeżdżam pod bramę któregoś z naszych domów i widzę na podwórku kręcących się ludzi, ktoś zamiata, inny czyta gazetę, z kuchni dochodzi zapach obiadu i kucharz wychyla się pytając, czy będę jadła, dzieci wrzeszczą: »Siostra przyjechałaś, na sznurach nieustające pranie, a w popielniczce przy wejściu jak zwykle pełno petów, to czuję, że jestem u siebie, że to jest moja rodzina i mój dom”. W Wigilię kładziemy na stole dodatkowe nakrycie dla niespodziewanego przybysza, ale poza dniem wigilijnym rzadko myślimy o ludziach, dla których zabraknie miejsca przy stole, bo nie mają stołu ani domu. Domy Wspólnoty Chleb Życia, której polską gałęzią kieruje siostra Małgorzata Chmielewska, powstały właśnie z myślą o takich ludziach: odrzuconych, nie umiejących dać sobie rady, często chorych fizycznie bądź psychicznie.

...
8714

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]