Reklama

Ładowanie...

Wrocław elektroakustyczny

03.06.2007
Czyta się kilka minut
Muzyka elektroakustyczna jest dziś postschaefferowska, liberalna i interaktywna - drugi festiwal Musica Electronica Nova we Wrocławiu prowadzi do zaskakujących wniosków.
K

Kiedy 12 lat temu do Wrocławia przyjechał Stanisław Krupowicz (1952) - kompozytor i matematyk, który przez kilkanaście lat poznawał najnowocześniejsze programy komputerowe w prestiżowych ośrodkach muzyki elektroakustycznej na świecie - nic nie zapowiadało, że tamtejsza Akademia Muzyczna stanie się centrum muzyki komputerowej w Polsce. Założone przez niego Studio Kompozycji Komputerowej stało się jednak istną wylęgarnią talentów, a wychowankowie Krupowicza dzisiaj już sami opiekują się młodszą generacją kompozytorów.

Nic zatem dziwnego, że właśnie tam, dwa lata temu, pojawił się pomysł zorganizowania festiwalu Musica Electronica Nova. Wówczas zaprogramował go Stanisław Krupowicz, w tym roku zrealizowano pomysły kompozytora młodszego pokolenia, świetnie poruszającego się w obszarze nowych mediów, Michała Talma-Sutta (1969).

Paryskie...

9536

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]