Reklama

Wreszcie stajemy się wolni

Wreszcie stajemy się wolni

24.02.2014
Czyta się kilka minut
W ciągu ponad 20 lat, które minęły od powstania niepodległej Ukrainy, wyrosło nowe pokolenie. Ono jest wolne od doświadczenia reżimu sowieckiego i to właśnie ono chce dziś zmian.
Fot. Kościół Greckokatolicki
T

TOMASZ HORBOWSKI: Rozmawiamy w chwili szczególnej dla Ukrainy. Jak Ksiądz Kardynał patrzy na to, co się dzieje?
KARD. LUBOMYR HUZAR: W naszym kraju nareszcie nadchodzi koniec panowania sowieckich porządków. Z ogromnym bólem patrzę tylko, jak wysoką cenę musieli zapłacić za to ci młodzi ludzie, którzy zbuntowali się przeciw władzy. Dziś jesteśmy na progu zmian na lepsze. Może nie stanie się to zaraz. Ale powrót do tego, co było wcześniej, nie jest już możliwy.
W tym roku miną już 23 lata od ogłoszenia niepodległości przez Ukrainę.
Prawdziwe zmiany na Ukrainie nie mogły wydarzyć się z dnia na dzień. Początek lat 90. był czasem wielkiej euforii, nadziei i optymizmu. Wydawało się, że wszystko w jednej chwili zmieni się na lepsze i nastaną złote czasy. Tak się nie stało, bo ludzie – i władza, i społeczeństwo – byli...

11176

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]