Reklama

World Press Photo: tak wygląda świat

World Press Photo: tak wygląda świat

25.02.2019
Czyta się kilka minut
Mimo milionów zdjęć umieszczanych w internecie przez miliony, dla świata fotografujących konkurs World Press Photo jest wciąż najważniejszym punktem odniesienia.
MATERIAŁY PRASOWE WORLD PRESS PHOTO
O

Od dwóch lat jury wcześniej ogłasza i udostępnia listę finalistów oraz ich zdjęcia. Kto zwycięży, dowiemy się podczas kwietniowej gali w Amsterdamie.

Aby wybrać sześć fotografii rywalizujących w kategorii „Zdjęcie roku”, jurorzy obejrzeli w tym roku prawie 79 tys. zdjęć, autorstwa niemal 5 tys. fotografów z całego świata.

Nowością jest nagroda za fotoreportaż: „World Press Photo Story of the Year”. Ma honorować reportaże o dużym znaczeniu dziennikarskim. Trzy nominowane w tej kategorii materiały to „The Lake Chad Crisis” Marco Gualazziniego (pokazuje kombinację konfliktu politycznego i wpływu człowieka na przyrodę w regionie jeziora Czad), „The Migrant Caravan” Pietera Ten Hoopena (opowieść o migrantach podążających przez Amerykę Łacińską do USA) i „Yemen Crisis” Lorenzo Tugnolego (o wojnie w Jemenie).

Na zdjęciu: nominacja w kategorii „Wydarzenia” – prezydenci Trump i Macron w Waszyngtonie (autor Brendan Smialowski z agencji AFP) . ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Szefowa działu fotoedycji w „Tygodniku Powszechnym”. Fotografka i fotoedytorka. Absolwentka Zarządzania Kulturą Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]