Reklama

Włochy: nie mówmy już o tym

Włochy: nie mówmy już o tym

17.02.2009
Czyta się kilka minut
Eluana Englaro zmarła nagle. Jak to możliwe: po 17 latach od wypadku motocyklowego, z którego wyszła co prawda z życiem, ale nigdy już nie odzyskała przytomności, a jej stan wegetatywny uznano za nieodwracalny?
P

Przerywając 6 lutego jej sztuczne karmienie, lekarze mówili, że kobieta będzie umierać z głodu i pragnienia ponad tydzień, może nawet dwa. Tymczasem Eluana odeszła czwartego dnia. Dlaczego ci, którzy modlili się o ocalenie jej życia, na wiadomość o śmierci nie dziękowali Bogu, że skrócił jej cierpienia, lecz rzucili podejrzenie, że ktoś przyspieszył jej zgon? To jedno z wielu pytań, które pozostały po tej zbiorowej psychodramie; jedno z wielu i pewnie nawet nie najważniejsze.

Tandeta telewizyjna...

Nazajutrz jeden z publicystów zaryzykował twierdzenie, że sprawa Eluany Englaro będzie dla Włoch pierwszej dekady XXI w. tym, czym dla ostatnich dziesięcioleci ubiegłego stulecia było porwanie i zamordowanie Aldo Moro: narodową tragedią. Po tygodniu można mieć jednak wrażenie, że "było, minęło" i że nikt nie chce wracać do tematu...

6611

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]