Reklama

Właściciele w pułapce

Właściciele w pułapce

20.06.2016
Czyta się kilka minut
Rząd chce sprawić, by Polacy wynajmowali mieszkania równie chętnie jak Niemcy czy Holendrzy. Dobrze byłoby, gdyby wzorem tych krajów zadbano o prawa obu stron najmu.
Fot. Włodzimierz Wasyluk / EAST NEWS
T

To była dziwna rozprawa. Przede wszyst- kim dlatego, że najemca, który spotkał się na sali sądowej z właścicielką mieszkania, dowodził, iż spłonęło pod jego nieobecność z powodu telewizora. Miał wybuchnąć, samoistnie, jak kiedyś zdarzało się przestarzałym odbiornikom produkcji radzieckiej. Tylko że telewizor był nowy, podobnie jak reszta sprzętów, która poszła z dymem.

Rozprawa okazała się nietypowa jeszcze z innego powodu – żaden z sędziów nie mógł sobie przypomnieć podobnej sprawy, w której wynajmujący dochodziłby czegokolwiek od osoby użytkującej jego własność. W dodatku, gdy użytkowanie było – aż do feralnego wieczora – bez zarzutu, bo należność za lokal opłacała dla najemcy zatrudniająca go korporacja. Na podstawie legalnej umowy, od której właścicielka sumiennie odprowadzała podatek.

Umowa, o czym właścicielka dowiedziała się niestety po fakcie, nie zabezpieczała...

10662

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]