Reklama

Władimir Wojenko

Władimir Wojenko

03.03.2015
Czyta się kilka minut
Technika składania ofiar się zmienia (raz nowe, raz stare naboje, czyli „patrony”), natomiast cielec trwa. Nie chodzi o Włodzimierza tego czy innego, sto lat, sto lat, niech żyje nam, chodzi o system przez wielkie „sy”.
S

Sposoby składania ofiar mutują (raz w urodziny władcy, raz po prostu u stóp Kremla), natomiast figurant, pacynka czy inny dyktatomapet nie podważy faktu, permanentnego faktu, że jest po prostu produktem systemu przez wielkie „sy”. To nie Putin „żyje w innym świecie” – to system. W innym świecie, w którym mu dobrze, ujutnie i generalnie charaszo, pod warunkiem, że się rozszerza, że połyka, choć strawić nie może.
No i co? No i wojna. Bo dlaczego nie? Raz na sto lat, jak się komu poszczęści, to i z pięści zachrzęści, a co dopiero z głowicy – a głowic dużo, oj dużo – a rdzewieją bez sensu, po co się mają zmarnować? Mądre przysłowie pszczół mówi, że generałowie zawsze walczą w poprzedniej wojnie, no, ale pszczół coraz mniej, więc i przysłowie takie bardziej hybrydowo-atomowe się robi. Ulubiony film Władimira Wojenko? „Hiroszima, moja miłość”, naturalnie. Nie jest mi do śmiechu,...

1574

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]