Reklama

Ładowanie...

Witajcie, Ateny!

04.07.2011
Czyta się kilka minut
Tytuł niniejszego felietonu nie ma, wbrew pozorom, nic wspólnego z walką o ocalenie strefy euro czy czymś równie wulgarnie ekonomicznym. Nie, nie, nie. Tytuł niniejszego felietonu jest ścisłym zapisem pierwszych słów Amy Winehouse skierowanych do publiczności na koncercie w Belgradzie.
T

Tytułem niniejszego felietonu dotykamy granic artystycznej ekspresji z lekkim przechyłem w stronę nałogu. Powitanie belgradzkiej publiczności nie było bowiem, niestety, przejawem specyficznego poczucia humoru wokalistki, gdyż wtedy raczej użyłaby zwrotu: "Witaj, Prisztino!".

Zapewne tak uczyniłaby grupa Laibach, bądź śp. Frank Zappa. Nie, nie, nie. "Witajcie, Ateny!" oznaczało w danych okolicznościach: "Mam problem, więc wy też macie problem". I rzeczywiście, sądząc z krążących po Sieci zapisów (niezbyt długiego) występu artystki - ani towarzyszący jej muzycy, ani publiczność nie zaliczą tego wieczoru do najbardziej udanych. Artystka z trudem rozpoznała swoje imię, troszkę chwyciła, troszkę popuściła mikrofon i zeszła. Fakt, że jeszcze nie zeszła permanentnie, a jedynie ze sceny w Belgradzie (Atenach), z pewnością pocieszył serbskich fanów, ale tylko trochę...

2000

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]