Reklama

Wiemy wszystko

Wiemy wszystko

22.05.2017
Czyta się kilka minut
Przebywanie wśród ludzi ma same wady. Najpoważniejsza z nich wynika z poważnej niedoróbki o charakterze ewolucyjnym: uszu nie da się zamknąć tak, jak zamykamy oczy.
T

Ta pogardliwa uwaga wynika po prostu z przejedzenia lazanią cudzych mniemań. Nie da się bowiem ukryć, że najchętniej spożywamy świeży bigos, pochodzący z naszej własnej głowy. Ten szalenie żartobliwy wstęp ma być początkiem rozważań jednak pogodnych i takoż ludziom życzliwych, choć bez przesady.

Z mimowolnego jedzenia wspomnianej lazanii, to znaczy z podsłuchanych, ale i z przeprowadzonych ostatnio rozmów, wyciągnęliśmy wniosek mistrzowski i uniwersalny. Oto on: w kraju naszym panuje gołym okiem i uchem zauważalna omnipotentność. Lud – popatrzmy – wie wszystko na każdy temat, od dawien dawna dąży bowiem uparcie do tzw. fulprofeski.

W Polsce wszyscy zgłębili tajniki działania służb specjalnych, każdy tu umie pilotować samolot, wie, jak strzela czołg, wie zawsze, kto i dlaczego zabił, i kto ukradł, wie, jak leczyć wszystkie choroby świata, co szkodzi, a co pomaga, wie,...

3249

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]