Reklama

Wielka amnestia

Wielka amnestia

16.12.2013
Czyta się kilka minut
Przełamanie wigilijnym opłatkiem może mieć moc wielkiej amnestii. Uwierzmy raz jeszcze w „innego” obok nas, tak jak Bóg w nas nie przestaje wierzyć. Bóg się rodzi!
W

Włoski portal Vatican Insider podał, że pracująca w Rzymie 35-letnia ekspedientka Anna Romano wysłała do papieża Franciszka list, w którym opisała swój dramat: partner najpierw namawiał ją do przerwania ciąży, a kiedy się na to nie zgodziła, opuścił ją. Obawiała się też, jak będzie z chrztem dziecka, skoro jest samotną matką, w dodatku wcześniej rozwiedzioną. Po jakimś czasie do Anny zadzwonił papież. Wyraził uznanie dla jej decyzji i obiecał: „Ochrzczę twoje dziecko. My, chrześcijanie, nie możemy dać sobie odebrać nadziei”. Dziecko Anny urodzi się w kwietniu.
Zdjęcie zamieszczone na trzeciej stronie okładki polskiego wydania „L’Osservatore Romano”: przed Franciszkiem stoi uśmiechnięta i wzruszona kobieta w zaawansowanej ciąży. Papież, pochylony, kładzie rękę na jej brzuchu. Domyślam się, że kobieta poprosiła go o błogosławieństwo dla noszonego pod sercem dzieciątka. Niejeden...

7149

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]