Reklama

Ładowanie...

Wiedeń zamyka podejrzane meczety

Wiedeń zamyka podejrzane meczety

18.06.2018
Czyta się kilka minut
Austriacki rząd zamknie siedem meczetów i deportuje imamów finansowanych z zewnątrz (co jest niezgodne z prawem); kontrola dotyczy 60 z 260 imamów pracujących w Austrii.
K

Kanclerz Sebastian Kurz argumentuje, że przyczyną decyzji jest łamanie prawa: „W naszym kraju nie ma miejsca na społeczności równoległe, polityczny islam i tendencje ku radykalizacji”. Ponieważ wielu imamów jest finansowanych z Turcji (i ma realizować jej wytyczne), tureckie władze krytykują decyzję Wiednia. W sieci pod adresem Kurza pojawiły się też groźby pozbawienia go życia. Rząd Austrii – istniejący od grudnia 2017 r. i oparty na koalicji chadeków (ÖVP) i populistów (FPÖ) – prowadzi twardą politykę migracyjną; Kurz uchodzi za sojusznika władz Węgier i Bawarii. ©℗

Na podst. FAZ, DIE PRESSE

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]