Reklama

Ładowanie...

Więcej niż chemia

03.08.2010
Czyta się kilka minut
Zygmunt "Muniek" Staszczyk, muzyk i wokalista: Nie będę się kłócić z facetem, który mi wystawia dowody na nieistnienie Boga, ani z tym, który mnie oskarża, że modlę się z tchórzostwa. Tak samo nie pomyślę nigdy, że skoro wierzę, to jestem od kogoś lepszy. Rozmawiał Tomasz Ponikło
T

Tomasz Ponikło: Nie wyglądasz jak celebryta.

Zygmunt "Muniek" Staszczyk: Bywam w różnym towarzystwie, wcale nie samych artystów, więc mam dystans do snobizmu, zresztą nigdy nie kategoryzowałem ludzi po wyglądzie. Ale mam też znajomych, którzy mówią: "Muniek, zadbaj o siebie, przecież cię stać". Zbywam to.

A Twoja mama? Matki chcą, żeby synowie dobrze wyglądali.

Nie róbmy jaj, Zygmuś jest dorosły, ma 47 lat. Mamie zdarza się powiedzieć, że mam niezasznurowane buty, tyle. Jest ze mnie dumna i to jest najważniejsze.

Tata?

Tata wariuje na punkcie swojego hobby: zbiera krawaty, ma ich całą szafę. Nie odziedziczyłem po nim pasji, żeby się dobrze ubrać, a on bardzo lubi komplementy na ten temat.

Często odwiedzasz rodziców?

Raz to ja się u nich zatrzymuję, np. jadąc na...

19571

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Black Friday: Dostęp 18-miesięczny
199,90 zł

540 zł 340 zł taniej w ofercie Black Friday (pół roku w prezencie)
Aż 547 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]