Reklama

Widmo

Widmo

09.03.2010
Czyta się kilka minut
Widmo koalicji PiS-u i SLD, zawartej dla opanowania mediów publicznych, krąży nie tylko po gmachach TVP i PR, ale też po siedzibach prywatnych stacji radiowych i telewizyjnych. (O redakcjach gazet nie wspominając). Krąży i krąży.
S

Siła widma tkwi w jego egzystencjalnej nieokreśloności. Żaden z naprawdę ważnych polityków PiS-u i SLD nie powiedział: "zawarliśmy koalicję w mediach". Żadna telewizja nie pokazała chwili podpisania koalicyjnej umowy; żadnej agencji informacyjnej nie dostarczono treści odpowiednich dokumentów. Zresztą: czy dżentelmeni (z PiS-u i SLD) potrzebują jakichś papierów? Zwłaszcza takich, które mogłyby trafić do niepowołanych rąk?

Nie ma twardych dowodów istnienia widma, są jednak ślady jego działania. Na przykład: sytuacja w III Programie PR. I jeszcze bardziej: odwołanie Anity Gargas ze stanowiska wiceszefowej I Programu TVP (za cichą zgodą PiS-u, jak mówią wszyscy dookoła).

Ludwik Dorn, spytany przez Elizę Olczyk ("Rzeczpospolita" z 2 marca) o istnienie widma, odpowiedział z wyraźną irytacją: "Tylko ktoś dotknięty matołectwem może sądzić, że tej...

2739

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]