Reklama

Ładowanie...

Weronika Pawelec z "Top Model": "Szkoła dla głuchych była jak zamknięta bańka. Teraz z niej wychodzę"

07.11.2022
Czyta się kilka minut
Mówi się, że głusi żyją w świecie ciszy. Tyle że świat jest jeden.
Weronika Pawelec ARCHIWUM PRYWATNE WERONIKI PAWELEC
W

Weronika Pawelec weszła pewnym krokiem na casting jedenastej edycji „Top Model”. Zatrzymała się przed jurorami, przedstawiła.

„Przyjechałaś gdzieś ze świata? Bo masz inny akcent” – zaciekawił się Marcin Tyszka, fotograf modowy.

„Mówię trochę inaczej, a wynika to z tego, że od urodzenia mam niedosłuch” – wyznała Weronika.

„Masz aparat? Co się dzieje?” – dopytywała Katarzyna Sokołowska, reżyserka pokazów mody.

„Mam aparat i procesor, dzięki nim słyszę. Jeśli je zdejmę, jestem kompletnie głucha” – wyjaśniła.

Weronikę Pawelec będą odtąd obserwowali i głusi, i słyszący. Ci pierwsi w jej historii odnajdą być może własne doświadczenia tego, jak się głuchym żyje wśród słyszących.

1.

Pierwszy odcinek: stacja emituje krótki reportaż o Weronice. Przenosimy się z kamerą do jej rodzinnej wsi w województwie świętokrzyskim. Wokół domów pola...

15890

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]