Reklama

Wąż

Wąż

14.07.2009
Czyta się kilka minut
Śmierć Michaela Jacksona jest jednym z wielkich odejść, takich jak odejście Marilyn Monroe, Elvisa Presleya czy księżnej Diany. Tacy ludzie w życiu ciągną za sobą coś w rodzaju wielkiego, świetlistego węża, rozedrganego i pełnego niepokoju. Są w nim wszystkie plotki, skandale, ujawniane sekrety, rozdrapywane tajemnice, wszystkie dwuznaczne fakty, niewyjaśnione wydarzenia, wszystkie autentyczne sukcesy i triumfy, wielkie tournées, wspaniałe koncerty i filmy, wszystkie szaleństwa fanów, często zupełnie szczere, ale zawsze usytuowane jak najbliżej mikrofonu czy kamery.
T

Tacy ludzie często chcieliby uciec sami od siebie, od swojego trybu życia, swojej twarzy, od swojej skóry - ale nie pozwala im na to właśnie ów świetlisty, rozedrgany wąż, który oplątuje im nogi, utrudnia ruchy, tamuje oddech.

Któregoś dnia przychodzi śmierć. Nie ma w niej ani odrobiny ciszy, powagi, głębokiej zadumy, czyli tego, co przystoi śmierci.

Może dlatego jest ona rozpaczliwie smutna.

Prognoza na dziś

Minęło dokładnie dwadzieścia lat od owego wieczora, kiedy wróciliśmy znad szalejącej, ledwie już utrzymującej się w swym korycie Odry. Nakryłam do stołu i włączyłam telewizor. "Coraz groźniejsza sytuacja we Wrocławiu - mówiła spikerka - woda jest już na ulicy Dworcowej". Roześmiałam się. Telewizja plecie jak zwykle. Przecież Dworcowa jest o kilkaset metrów od nas, a my mieszkamy daleko od...

2953

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]