Reklama

Ładowanie...

Watykański świecki prefekt

Watykański świecki prefekt

09.07.2018
Czyta się kilka minut
Po raz pierwszy w historii na czele jednego z najwyższych rangą urzędów watykańskich stanie osoba świecka.
5

5 lipca papież Franciszek powołał 62-letniego Paola Ruffiniego na stanowisko prefekta Dykasterii ds. Komunikacji.

Ruffini jest z wykształcenia prawnikiem, ale przez całe życie pracował jako dziennikarz. Cztery lata temu został dyrektorem radia InBlu i telewizji TV2000, należących do Konferencji Episkopatu Włoch. Teraz nadzorować będzie prace wszystkich watykańskich mediów (radio, telewizja, biuro prasowe, serwis fotograficzny, dziennik „Osservatore Romano”, portale internetowe, drukarnia i księgarnia), a także Papieskiej Rady ds. Komunikacji Społecznej.

Dykasteria ds. Komunikacji została utworzona pod koniec czerwca tego roku w miejsce dotychczasowego Sekretariatu ds. Mediów, którego ostatni prefekt, ks. Edoardo Viganò, podał się do dymisji po zarzutach o manipulację tekstem listu papieża Benedykta i wykorzystanie go do celów promocyjnych. ©℗

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]