Reklama

Watykański świecki prefekt

Watykański świecki prefekt

09.07.2018
Czyta się kilka minut
Po raz pierwszy w historii na czele jednego z najwyższych rangą urzędów watykańskich stanie osoba świecka.
5

5 lipca papież Franciszek powołał 62-letniego Paola Ruffiniego na stanowisko prefekta Dykasterii ds. Komunikacji.

Ruffini jest z wykształcenia prawnikiem, ale przez całe życie pracował jako dziennikarz. Cztery lata temu został dyrektorem radia InBlu i telewizji TV2000, należących do Konferencji Episkopatu Włoch. Teraz nadzorować będzie prace wszystkich watykańskich mediów (radio, telewizja, biuro prasowe, serwis fotograficzny, dziennik „Osservatore Romano”, portale internetowe, drukarnia i księgarnia), a także Papieskiej Rady ds. Komunikacji Społecznej.

Dykasteria ds. Komunikacji została utworzona pod koniec czerwca tego roku w miejsce dotychczasowego Sekretariatu ds. Mediów, którego ostatni prefekt, ks. Edoardo Viganò, podał się do dymisji po zarzutach o manipulację tekstem listu papieża Benedykta i wykorzystanie go do celów promocyjnych. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]