Reklama

Ładowanie...

Watykan bada ortodoksję azjatyckiego teologa

19.05.2014
Czyta się kilka minut
K

Kongregacja Nauki Wiary bada ortodoksyjność myśli hinduskiego jezuity, Michaela Amaladossa – jednego z dwóch największych (obok Aloysiusa Pierisa SJ) współczesnych teologów azjatyckich. Na razie niejasne jest, jak konkretnie przebiega to badanie: teolog został wezwany albo do wyjaśnienia niejasnych kwestii, albo do milczenia lub uznania racji Kongregacji.
Jezuiccy przełożeni Amaladossa twierdzą, że nic nie wiedzą o sankcjach dyscyplinarnych. Faktem jest jednak, że Amaladoss odwołał planowane zagraniczne wykłady i poprosił wydawnictwo Orbis Books o wstrzymanie prac nad edycją wyboru jego pism.
Można się domyślać, że wątpliwości wzbudziły kwestie dotyczące próby wyrażenia chrześcijańskiej wiary w kategoriach powstałych na gruncie kultur azjatyckich. Nie jest to bowiem pierwszy przypadek, gdy Kongregacja podaje w wątpliwość prawowierność teologa, który wykracza poza...

2502

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]